Naturalny peeling do twarzy
Uroda

Naturalny peeling do twarzy

Naturalny peeling do twarzy jest bardzo popularny w ostatnim czasie. Dlaczego? Ponieważ bez wyjścia do drogerii i zakupu peelingu możemy samemu go wykonać i zadbać o odpowiednie oczyszczenie twarzy. Naturalny peeling pozwala zachować świeży i naturalny wygląd skóry i warto go wykonywać regularnie. Na czym polega działanie naturalnego peelingu do twarzy? Jak często go stosować? Na te i inne pytania dotyczące naturalnego peelingu do twarzy odpowiadamy w niniejszym tekście.

Czym jest naturalny peeling i jak działa?

Naturalny peeling do twarzy
Naturalny peeling do twarzy

Naturalny peeling do twarzy to peeling wykonany z produktów, które każdy posiada w domu. Do wykonania takiego peelingu najczęściej wykorzystuje się kawę, cukier czy miód. Mowa tu oczywiście o kawie „sypanej”, a dokładniej fusów z kawy mielonej. Naturalny peeling do twarzy pozwala na usuwanie w trakcie mycia martwego naskórka. Warto robić peeling regularnie, ponieważ nadmiar naskórka prowadzi do zatykania porów i w efekcie pojawiają się wypryski i zaskórniki. Regularne wykonywanie naturalnego peelingu jest ważne, ponieważ przyczynia się do:

  • regeneracji skóry,
  • lepszego wchłaniania się kremów, toników itp.,
  • zmniejszania ryzyka pojawiania się stanów zapalnych,
  • przyspieszenie mikrokrążenia w skórze a w efekcie lepszego jej odżywienia,
  • zmniejszenia ryzyka powstania zastojów limfatycznych.

Naturalny peeling jest jednak nie zawsze bezpieczny w stosowaniu, ponieważ może zaostrzać istniejące na skórze zmiany ropne. Nie warto bowiem podrażniać niewielkich ranek czy trądziku i przyczyniać się tym samym do zwiększania dolegliwości bólowych. Ponadto, po wykonaniu naturalnego peelingu warto nawilżyć odpowiednio skórę po jej uprzednim stonizowaniu.

Częstotliwość stosowania naturalnego peelingu

To, jak często będziemy wykonywać peeling, powinno zależeć od rodzaju naszej skóry. Jeżeli jesteśmy posiadaczami cery tłustej to powinniśmy wykonywać peeling 2-3 razy w tygodniu, ponieważ cera tłusta jest grubsza niż pozostałe typy cery. Jeśli natomiast nasza skóra jest wrażliwa lub naczynkowa, to warto unikać częstego wykonywania naturalnego peelingu do twarzy. Najlepiej wtedy wykonywać go raz na dwa tygodnie, a raz w tygodniu peeling delikatny. Mając cerę normalną warto oczyszczać twarz raz do dwóch razy w tygodniu. 

Warto wiedzieć, iż naturalny peeling można także stosować na całe ciało, jednak nie powinno się stosować go każdego dnia, aby nie podrażnić zbytnio skóry i jej nie uszkodzić. Jeżeli mamy skórę podrażnioną to nie powinniśmy złuszczać naskórka. Peelingu nie powinno się też stosować na skórę poparzoną przez słońce. Jak natomiast stosować peeling? Przed nałożeniem peelingu warto uprzednio zmyć makijaż płynem micelarnym bądź olejkiem, a następnie wykonać delikatny masaż skóry okrężnymi ruchami przez 1-2 minuty, a następnie zmyć peeling ciepłą wodą. Po wykonaniu peelingu warto nałożyć ulubiony tonik do twarzy.

Dlaczego warto wykonywać naturalny peeling do twarzy?

Regularne złuszczanie naskórka jest bardzo ważne, zwłaszcza zimą, ale tak naprawdę jest to istotne o każdej porze roku. Zimą w związku z niższymi temperaturami następuje większe wysuszenie skóry i powstawanie zrogowaciałego naskórka. Dzięki właściwej pielęgnacji skóry można mieć promienną oraz niezwykle gładką cerę przez – warto dbać o nią regularnie aby wyglądała ona świeżo przez cały rok. Wykonywanie naturalnego peelingu do twarzy przyczynia się do złuszczania naskórka i oczyszczania porów. Ma on na celu nie tylko dokładne oczyszczenie twarzy, ale też pozwala na delikatne spłycenie drobnych zmarszczek i rozjaśnienie przebarwień, jeżeli doda się do takiego peelingu składnik wykazujący właściwości rozjaśniające. Dzięki regularnemu wykonywania peelingu twarzy możemy też cieszyć się miękką skórą, która lepiej wchłania substancje odżywcze z kremów lub olejków. Naturalny peeling do twarzy zaleca się wykonywać 1-2 razy w tygodniu.

Kiedy warto unikać peelingu?

Naturalny peeling do twarzy nie powinien przede wszystkim być wykonywany tuż po depilacji np. wąsika, ponieważ mogłoby to spowodować wystąpienie podrażnień. Ponadto, peelingu powinny unikać osoby posiadające trądzik czy rany na skórze, ponieważ spowoduje to zaostrzenie zmian. Ponadto, jeżeli naturalny peeling posiada mocne drobinki złuszczające to nie powinno się go stosować częściej aniżeli dwa razy w tygodniu, aby skóra mogła odpocząć. W przypadku jakichkolwiek chorób skórnych warto przed wykonaniem peelingu naturalnego twarzy skonsultować się z dermatologiem

W przypadku peelingu całego ciała należy postępować tak samo, czyli unikać stosowania peelingu na podrażnioną bądź pokrytą zmianami skórę. Peeling całego ciała zaleca się wykonywać po prysznicu, kiedy to skóra jest rozgrzana oraz oczyszczona. Peeling należy nakładać na wilgotną skórę zaczynając od stóp i poruszając się w górę. Warto trzymać się tej kolejności, aby zapobiegać gromadzeniu się limfy. Peeling całego ciała powinien trwać od 10 do 15 minut. Dbałość o skórę całego ciała jest bardzo ważna i peeling naturalny jest dobrym sposobem na zachowanie odpowiedniej kondycji skóry.