Ile kosztuje wstawienie zęba? Teraz każdy wie, jak ważny jest estetyczny uśmiech. Zwłaszcza jeśli chodzi o kontakt werbalny z innymi. Należy zauważyć, że czasy, kiedy utrata zębów była uważana za normalną, już minęły. Ludzie z widocznymi ubytkami w zębach są obecnie często postrzegani z pogardą. Oczywiście należy zauważyć, że jest to smutne zjawisko, ponieważ nie każdego stać na wstawianie zębów, choć w dzisiejszych czasach jest to dość powszechne. Dlatego tak ważne jest, aby zwracać uwagę na odpowiedni stan zdrowia jamy ustnej, aby później nie musieć borykać się z kosztami związanymi z wstawianiem sztucznych zębów.
Czy zakładanie protezy może powodować ból?
Wstawianie zębów nie wiąże się z żadną chorobą ani bólem. Wszystko to dlatego, że obecnie do wkładania zębów stosowane są wyłącznie techniki najwyższej jakości, wraz z odpowiednim znieczuleniem, co praktycznie zmniejsza ryzyko wystąpienia jakiegokolwiek bólu o 100%. Dlatego każdy pacjent może być pewien, że poddając się takiemu zabiegowi będzie czuł się odpowiednio komfortowo przez cały czas trwania zabiegu, a także będzie zadowolony, że w końcu będzie mógł cieszyć się pięknym i promiennym uśmiechem jak za starych dobrych czasów. Należy jednak mieć również na uwadze, że nie każdy ma możliwość wykonania tego typu operacji w jamie ustnej ze względu na uwarunkowania zdrowotne, gdyż istnieje wiele przeciwwskazań do wykonania zabiegu w jamie ustnej, a mianowicie wszczepienia implantów zębowych . Wśród przeciwwskazań wymienić można takie problemy jak: ciąża, karmienie piersią, choroba nowotworowa, miażdżyca, nadciśnienie, anemia, usunięcie szyjki macicy, młody wiek, zbyt mało kości w jamie ustnej, alkoholizm, narkomania, palenie. Jak więc widać przeciwwskazań do wykonywania takich zabiegów jest wiele.
Chcesz kupić zęby sztuczne?
W zależności od rodzaju sztucznego zęba, jaki zamierzamy wstawić, będziemy musieli liczyć się z różnymi kosztami związanymi z tym zagadnieniem. Koszty te muszą obejmować przede wszystkim:
- Jeden tytanowy implant dentystyczny – ok. 1800 zł
- Pojedynczy implant dentystyczny z tlenku cyrkonu – ok. 2500 zł
Z tego powodu podane ceny mają charakter orientacyjny, ponieważ ostateczna cena za pojedyncze wstawienie sztucznego zęba będzie zależała od miejsca, w którym będziemy mieli przeprowadzany zabieg wszczepienia implantu. Ponieważ cena ta obejmuje nie tylko koszt plastiku, który zostanie wszczepiony w naszą jamę ustną, ale także wynagrodzenie dentysty, który wykona implant dentystyczny oraz narzędzia, które zostaną do tego użyte.
Kiedy warto pomyśleć o implantach dentystycznych?
Nawet jeśli mamy tylko jedną jamę ustną, warto pomyśleć o implantach zębowych. Bo jeśli tego nie zrobimy lub nie spojrzymy na inne rozwiązania tego problemu, będziemy musieli liczyć się z tym, że nasze policzki zaczną się powoli zapadać i istnieje bardzo duże ryzyko, że w naszej jamie ustnej dochodzi do bardzo silnego stanu zapalnego, a co za tym idzie poważniejsze powikłania nie tylko dotyczą jamy ustnej, ale i ogólnego stanu zdrowia. Warto więc dokładnie przemyśleć, czy nasze zęby nie potrzebują implantów.
Na co powinienem zwrócić szczególną uwagę przy wyborze lekarza implantologa?
Wybierając dentystę na implanty stomatologiczne powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, ile lat dany specjalista świadczy usługi na rynku dentystycznym, ale powinniśmy też zwrócić uwagę na to, jaka jest ogólna opinia o nim w Internecie. Bo w większości przypadków , udowodniono, że takie opinie są bardzo pomocne. Jednak jasne jest również, że niektóre z tych opinii mogą wcale nie być prawdziwe, ale należy pamiętać, że niektóre z tych internetowych wpisów odzwierciedlają rzeczywistość.
Jak bezpieczne są implanty dentystyczne?
Implanty zębowe są całkowicie bezpieczne dla pacjentów, jeśli nie mają przeciwwskazań do ich wszczepienia i stosują się do wszystkich zaleceń lekarza bezpośrednio po wykonaniu określonego zabiegu. Bo trzeba pamiętać, że właściwa pielęgnacja jamy ustnej jest bardzo ważna, zwłaszcza po zabiegu dentystycznym. Ważne jest również stosowanie specjalistycznej maści, która może pomóc w szybszym wchłonięciu implantu przez organizm.